“Maden Suyu Kongresi 2022 Karbon Nötr gerçekleşecek.”

Dünyaya karşı sorumluluğumuzun bilincinde olarak, sürdürülebilir bir gelecek için tüm taraflarda farkındalığı artırmak; çevre duyarlılığını sağlamak ve çevresel etkileri azaltmak amacı ile II. Maden Suyu Kongresini Karbon Nötr gerçekleştiriyoruz.

  • Hiçbir basılı materyal kullanmayıp, tüm davetleri online gerçekleştirerek hem kağıt tüketimi hem de gönderimden kaynaklanan karbon emisyonunun önüne geçiyoruz.
  • Kongrenin ikinci gününü  online ortamda gerçekleştirerek ulaşımdan kaynaklanan karbon emisyonunun önüne geçiyoruz.
  • Etkinlik öncesi ve sonrası katılımcılara gereksiz e-posta göndermeyerek karbon ayak izinin azaltılmasına yardımcı oluyoruz.
  • Kongre Otelimizi LEED sertifikalı tercih ediyoruz. Enerji ve Çevresel Tasarımda Liderlik anlamına gelen LEED, yüksek verimli, sürdürülebilir ve maliyet tasarrufu sağlayan yeşil binalar için bir çerçeve sağlayan, dünya çapında en yaygın kullanılan yeşil bina derecelendirme sistemidir.

Tüm bunlara rağmen yine de arkamızda bir ayak izi bıraktığımızı biliyoruz…

Bunun için de hem hazırlık hem de etkinlik sırasında ortaya çıkan karbon emisyonunu hesaplayıp, dengeleyerek etkinliğimizi KARBON NÖTR yapıyoruz!

Siz değerli katılımcılarımızdan da bireysel ve bağlantılı olarak kongre karbon ayak izini azaltmak adına, tekil araç kullanımı veya uçak ile ulaşım yerine; mümkün olduğunca kalabalık gruplar halinde yada toplu taşıma araçlarını kullanarak kongremize iştirak etmenizi rica ediyoruz.