Dr. Yasemin Savaş

İstanbul Üniversitesi, Çapa Tıp Fakültesi’nden 1995 yılında mezun oldu. 1995 – 1997 yılları arasında ÖzelKadıköy Vatan Hastanesi’nde acil hekimliği yaptı. 1997 -2009 yılları arasında Kadıköy Sağlık Grup Başkanlığı Yardımcısı olarak görev aldı. 2003 yılında Lazer Clinic Estetik ve Güzellik Merkezi ardından, 2004 yılında Flavius Estetik ve Güzellik Merkezi’nde Medikal Estetik Hekimi, eğitmeni ve yöneticisi olarak görev aldı. 2005 yılında Kadıköy Şifa Ataşehir Hastanesi Kaliteli Yaşam Kliniği’nde Medikal Estetik Hekimi olarak görev aldı ve 2011 yılında bu bölümün işletmesini üstlendi.2015 yılında Dr. Yasemin Savaş Kaliteli Yaşam Kliniğini kurdu. Halen İstanbul Nişantaşı ve Ataşehir bölgelerinde ki kendi kliniklerinde hekimlik ve yöneticilik yapmaktadır. Kongrelerle yenilikleri takip edip hastalarının beklentisini en iyi şekilde karşılamaktadır.

Dr.Yasemin SAVAŞ yurtiçi ve yurtdışında medikal estetik alanında birçok eğitim ve programlara katılmaktadır. İtalya Camerino Üniversitesinde Medikal  Estetik  Yüksek Lisansı,  Okan Üniversitesi’ nde Sağlık Yönetimi  Yüksek Lisansı yapmıştır. Fransa’da Dr.Jackues’ten Mezoterapi Eğitim Sertifikası, İtalya’dan Mezoterapi Eğitim Sertifikası, İsveç’ten Hyaluronik Asit Enjeksiyon Teknikleri Sertifikası, Monaco’dan Antiaging Uygulamaları Sertifikası, Türkiye Sağlık Bakanlığı’ndan Mezoterapi, Ozon Terapi ve Medikal Estetik Uygulama Sertifikası bulunmaktadır.

Dr.Yasemin SAVAŞ kendini geliştirmenin yanı sıra meslektaşlarının da son tedavi tekniklerinden yararlanması ve geliştirmesi için kurulan Medikal Estetik Tıp Derneği’nin  (MESTDER) kurucu üyesi ve başkanıdır. Dr.Yasemin SAVAŞ’ın yabancı dili ingilizce’dir.