Günseli Özen

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tamamlayan Günseli Özen, lisansüstü eğitimini de yine İstanbul Üniversitesi’nde, İşletme Fakültesi’nden aldı. Türkiye’de merkezine iş ve ekonomiyi alan yayınların yeterli olmadığını fark etmesiyle 31 yıl önce, 1990 yılında Rota Yayınları’nı kurdu. Türkiye’nin ilk Pazarlama ve Pazarlama İletişimleri dergisi Marketing Türkiye’yi 2002 yılında devralarak yayıncısı oldu.

20 yıldır Avrupa’nın önemli yaratıcılık festivallerinden Golden Drum ve European Premium Creativity (EPICA) Awards’ın jürisinde görev yapan Özen, Marketing Türkiye çatısı altında yayıncılığın önemli yapıtaşlarından olan etkinlikler düzenliyor. Bunlardan öne çıkanları arasında 18 yıl önce Anadolu’da başlayan ve gündemi her şehrin ihtiyaçlarına göre belirlenen İnteraktif Pazarlama Zirvesi (İPZ) serisi bulunuyor.

Özen’in kitapları arasında “İş Dünyasında Mükemmelliği Arayanlara”, Hacı Şakir’in ve Türkiye’nin sabun ve deterjan tarihinin kaleme aldığı “Sabunun Hikayesi”, “Çivit Maviden Kar Beyaza” ve üç kitaptan oluşan “Başarı Tesadüf Değildir” serisi olmak üzere yazdığı toplam altı kitabı bulunuyor.

Marketing Türkiye’nin online ve offline mecralarında yazmaya devam eden Günseli Özen, 2020 yılından bu yana Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcılığı yapmaktadır. 2017 yılında üstlendiği Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) İnovasyon Danışmanlığıyla kadın girişimcilerin desteklenmesinde aktif rol alan Özen, kapsayıcı iş modellerinin yürürlüğe girmesi ve hem ulusal, hem uluslararası kapsamda faaliyetlerini sürdüren şirketlerin bu bölgeye yatırım yapması konularında çalışmalarını sürdürüyor.

Özen, PERYÖN ve Özel Sektör Gönüllüleri Derneği’nde Danışma Kurulunda yer alıyor.